Zaplanuj swój trening!
09.09.2017

Zaplanuj swój trening!

Plan treningowy dla amatorów biegania, to podstawa postępu. Ważne jednak, by nie przesadzać i nie ruszać z motyką na słońce. - Nie ma nic gorszego, niż założyć sobie plan, którego nie jesteśmy w stanie zrealizować - mówi dr Marek Rzepka.

 Amatorskie bieganie wciąga i spora grupa biegaczy poważnie angażuje się treningi. Efekty nie zawsze spełniają jednak oczekiwania, by skutecznie trenować potrzebny jest indywidualny plan aktywności. Powinien być dopasowany do możliwości organizmu, ważne więc, by na początek zbadać jakie cele możemy sobie wyznaczać.

 Ocena wydolności i kondycji twojego organizmu to jeden z wymogów przed zwiększeniem obciążeń. Trzeba też brać pod uwagę realne możliwości w kwestii czasu, który możemy poświęcić na sport. - Zawodowy sportowiec cały dzień poświęca na trening, regenerację, wypoczynek i sen, to jest jego życie. Jeśli mamy rodziny, dzieci, pracę, obowiązki, musimy wyznaczyć sobie realny plan treningowy - mówi dr Marek Rzepka w trójkowej audycji „Biegam bo lubię” - W zawodowym sporcie rytm życia jest podporządkowany treningowi, amatorzy muszą czasem walczyć by zrealizować trening, dlatego ważne by nie podnosić sobie poprzeczki zbyt wysoko - zaznacza specjalista Enel-sport. Cele, których nie osiągamy rodzą frustracje i źle wpływają nie tylko na nasze bieganie.

Jeśli chcesz biegać szybciej i robić stałe postępy potrzebujesz dobrego planu, który będzie można zrealizować. Warto skorzystać z konsultacji trenerów i lekarzy, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się postępami, nie nadwyrężając zdrowia. Skuteczny plan treningowy nie czyni Cię zawodowcem, ale przynosi efekty dostosowane do Twoich możliwości. Pomoc specjalistów ułatwia sprawę, choć wciąż wymaga od Ciebie zaangażowania i rozsądku. Ważne, by przy bieganiu używać nie tylko nóg ale i głowy!

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

konsultacja ortopedy

sprawdź szczegóły ico

medycyna sportowa