Profilaktyka - zdrowe dziecko - medycyna dziecięca i leczenie dzieci!

shadow
Zdrowe dziecko

Rotawirusy - zagrożenie dla dziecka

Zakaźne biegunki u niemowląt i małych dzieci najczęściej są powodowane przez rotawirusy. Najlepszą obroną przed ostrą infekcją są szczepienia.

Zdrowe dziecko

Rozwój mowy dziecka

Podstawowa wiedza o tym, jak rozwija się mowa dziecka jest ważna dla każdego rodzica. Bez tej wiedzy łatwo dziecku zaszkodzić, wymagając tego, czemu nie może sprostać.

Zdrowe dziecko

Piasek w oku dziecka - co robić?

Podczas spędzania czasu na plaży do oka dziecka może dostać się piasek. Co należy wtedy zrobić - tłumaczy okulista Enel-Med, lek. Mariusz Wielgórski.

Zdrowe dziecko

Płaskostopie u dzieci

Płaskostopie może prowadzić do szeregu dysfunkcji i problemów związanych także z kolanami, biodrami czy kręgosłupem. Jak wygląda leczenie? Jakie ćwiczenia wykonywać?

Zdrowe dziecko

Hiperglikemia i hipoglikemia u dzieci

Cukrzyca u dziecka to choroba, która sprawia że poziom glukozy we krwi jest niewłaściwy. Groźne jest zarówno stężenie zbyt niskie, jak i zbyt wysokie.

Zdrowe dziecko

Szkarlatyna (płonica) u dziecka

Szkarlatyna, czyli płonica jest ostrą chorobą zakaźną, obejmującą cały organizm i wbrew powszechnym opiniom występującą dość często u dzieci, szczególnie zimą.

Zdrowe dziecko

Czy karmienie piersią może powodować próchnicę?

Bakterie próchniczotwórcze pojawiają się u dziecka wraz pierwszym zębem. Jak karmienie piersią może przyczynić się do próchnicy?

Zdrowe dziecko

Kalendarz szczepień

Szczepienia ochronne wykonywane są zgodnie z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych. Jest on ustalany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Przedstawiamy program na rok 2018.

Zdrowe dziecko

ADHD u dziewczynek

Trzy razy więcej chłopców niż dziewczynek ma zdiagnozowane ADHD, statystyki u dorosłych są wyrównane. Sugeruje to, że dziewczynki często pozostają niezdiagnozowane.

Zdrowe dziecko

Dobra mama dba o zęby dziecka

Próchnica to choroba, która może zaatakowac Twoje dziecko zanim zdążysz o tym pomyśleć. Jak obronić dzieci przed próchnicą?

Zdrowe dziecko

Ospa wietrzna u dziecka

Ospę kojarzysz przede wszystkim jako chorobę objawiającą się charakterystycznymi krostkami. Co powinno sie wiedzieć na temat tej choroby, by skutecznie z nią walczyć?

Zdrowe dziecko

Wpływ żywienia na odporność dziecka

Czy wiesz, że już dieta przyszłej mamy i mamy karmiącej piersią wpływa znacząco na kształtowanie się układu immunologicznego dziecka?

Zdrowe dziecko

Próchnica u dziecka

Bakterie z dotkniętego próchnicą zęba mogą stać się źródłem innych zakażeń. Jak chronić dziecko? Jak może zarazić się próchnicą? Kiedy iść z dzieckiem do dentysty i jak leczyć próchnicę u dzieci?

Zdrowe dziecko

Ryby dla dzieci

Ryby w diecie naszych dzieci są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju. Wyniki badań mówią o wpływie ryb na jakość snu i poziom inteligencji.

Zdrowe dziecko

10 kroków do zdrowych zębów Twojego dziecka

Czy wiesz jak chronić dziecko przed problemami z zębami? Jeśli o to nie zadbasz, Twoja pociecha może mieć kłopoty.

Zdrowe dziecko

Wszy u dzieci

Choć wszy kojarzą się z niehigienicznym trybem życia, mogą pojawić się u każdego. Wszawica to choroba zakaźna dotykająca najczęściej najmłodszych. Jak ją rozpoznać i w jaki sposób leczyć?

Zdrowe dziecko

Leki dla dziecka

Zauważyłaś, że Twoja pociecha nie czuje się najlepiej? Chcesz jej pomóc szybko, bezpiecznie i skutecznie? Czy wiesz jak bezpiecznie podać dziecku leki dostępne także bez recepty?

Zdrowe dziecko

Wyślij dziecko na Igrzyska

Twoje dziecko może wystartować kiedyś na Igrzyskach Olimpijskich. Dużo zależy Ciebie i tego, czy i jak pomożesz mu zająć się sportem - pisze w felietonie Krzysztof Łoniewski z radiowej "Trójki".

Zdrowe dziecko

Czy to grypa?

Czy Twoje dziecko choruje na grypę, czy to może inna choroba wirusowa? Jak ją rozpoznać i jak się przed nią bronić pytamy pediatrę lek. Hannę Galbas-Kreft z Enel-Med.

Zdrowe dziecko

Inwestycja w przyszłość dziecka

Psycholog sportowy radzi: znajdź dyscyplinę, która będzie dla Twojego dziecka źródłem przyjemności i satysfakcji. Sport to inwestycja w przyszłość dziecka.

Zdrowe dziecko

Grypa u dzieci

 - Grypa u dzieci  jest zawsze niebezpieczna, może prowadzić do poważnych powikłań łącznie z zagrożeniem życia - mówi pediatra lek. Hanna Galbas - Krefft.

Zdrowe dziecko

Uszy z drukarki

Chińscy naukowcy pomogli piątce dzieci urodzonych z nierozwiniętym uchem. Dzięki drukowaniu 3-D i użyciu hodowanych komórek tkanki chrzęstnej stworzono i przeszczepiono nowe uszy.

Zdrowe dziecko

Pora na dobranoc...

Położyłaś swoją pociechę spać, wcześniej nakarmiłaś i wykąpałaś. Czy zastanawiałaś się kiedyś jak postępują ze swoimi dziećmi rodzice w innych częściach świata?

Zdrowe dziecko

Dziecko zaczyna mówić

Choć nie ma jednego wyznaczonego terminu, gdy dziecko zaczyna mówić, a na ten moment składa się wiele czynników, warto poznać etapy rozwoju mowy dziecka.

Zdrowe dziecko

Poród w przestworzach

Ta historia dobrze się kończy, choć z pewnością kosztowała jej bohaterów sporo nerwów. Pasażer - lekarz odebrał poród w samolocie z Francji do Stanów Zjednoczonych.

Zdrowe dziecko

Torba dla dziecka

Kręgosłup dziecka w fazie wzrostu, przy nieodpowiednich obciążeniach jest podatny na utrwalone wady postawy. Jaką torbę wybrać dla dziecka by nie narażać się na kłopoty?

Zdrowe dziecko

Wpływ jaj na rozwój mózgu niemowląt

Pod rozmaitą postacią jemy je regularnie. Czy wiesz, że jaja swoje dobroczynne działanie wywierają również w rozwoju niemowląt?

Zdrowe dziecko

Dziecko przed ekranem

Czy wiesz ile czasu Twoje dziecko spędza przed ekranami? Telefony, komputery, telewizja... to rzeczywistość, która wciąga dzieci w wirtualny świat na wiele godzin dziennie.

Zdrowe dziecko

Smog atakuje dzieci

Zanieczyszczenie powietrza to jeden z największych problemów cywilizacyjnych i jeden z groźniejszych czynników rakotwórczych. Badania potwierdzają wpływ smogu na rozwój dziecka.

Zdrowe dziecko

Oczy są zwierciadłem duszy

Kontakt wzrokowy jest jednym z ważniejszych warunków szczerej i efektywnej komunikacji pomiędzy dwiema osobami. Jeszcze większe znaczenie ma w przypadku porozumienia z niemowlętami.

Zdrowe dziecko

Przeziębienie czy grypa?

Grudzień to kolejny miesiąc wzrostu zachorowań na infekcje układu oddechowego. Aktualne staje się pytanie czy to grypa, przeziębienie,  czy może jedno i drugie?

Zdrowe dziecko

Tran dla dziecka

Dostarczenie dzieciom wszystkich składników odżywczych to gwarancja prawidłowego wzrostu i rozwoju. Tran jest jednym ze źródeł tych składników. Czy jest konieczny w w diecie Twojego dziecka?

Zdrowe dziecko

Czy Twojemu dziecku grozi nadwaga?

Nowoczesna medycyna pozwoli ocenić zagrożenie otyłością i da wiedzę potrzebną by pomóc swojemu dziecku wejść w dorosłość bez zbędnego balastu.

Zdrowe dziecko

Kontrole dziecka u fizjoterapeuty

Wady kręgosłupa są u dzieci wykrywane często zbyt późno. Fizjoterapeucie może wystarczyć kilka minut by ocenić czy dziecko rozwija się prawidłowo.

Zdrowe dziecko

Otyłosć dzieci rośnie

Liczba otyłych dzieci i nastolatków na świecie wzrosła do 124 milionów. To 10 razy więcej niż 40 lat temu, dowodzi raport w opublikowany w czasopiśmie medycznym „Lancet” .

Zdrowe dziecko

Sport zapisany w genach

Badania genetyczne pomogą w określeniu predyspozycji sportowych dziecka. Mogą też wykazać, że wybrana wcześniej dyscyplina nie jest dla niego odpowiednia i warto rozważyć zmianę!

Zdrowe dziecko

Prawidłowa pozycja dziecka przy biurku

Prawidłowa postawa podczas nauki może zaważyć na zdrowym kręgosłupie Twojej pociechy. Jak dziecko powinno siedzieć przy biurku?

Zdrowe dziecko

Jak wybrać sport dla dziecka?

Wybór dyscypliny sportu dla dziecka może ukształtować jego życie. Zrób to w oparciu o wiedzę zapisaną w genach - zwiększysz szanse na sukces i unikniesz rozczarowań. Sprawdź predyspozycje sportowe dziecka.

Zdrowe dziecko

Zarazić dziecko sportem

Potrzeba ruchu zaszczepiona we wczesnym wieku, ukształtuje podeście do aktywności na całe życie – mówi Katarzyna Maksymowska-Zborowska psycholog Enel-sport.

Zdrowe dziecko

Mały wielki sportowiec

Jeśli wierzysz, że Twoje dziecko ma szanse na sportową karierę, musisz podjąć właściwe decyzje. Z pomocą przychodzą badania genetyczne - pisze w kolejnym felietonie Krzysztof Łoniewski.

Zdrowe dziecko

Nadwaga lub otyłość u dzieci

Dieta uboga w warzywa i owoce, żywoność wysoko przetworzona i długie przesiadywanie przed telewizorem czy komputerem to częste przyczynu kłopotów z nadwagą u dzieci.

Zdrowe dziecko

Na czym polega zapłodnienie "In vitro"

Zapłodnienie in vitro to metoda odbywającą się poza układem rozrodczym. To połączenie komórki jajowej z plemnikiem w warunkach laboratoryjnych.

Zdrowe dziecko

Kleszcz u dziecka. Co zrobić?

- Najważniejsze to nie panikować - mówi pediatra dr n. med. Joanna Bogaczyńska-Staniewicz z Enel-med. Ważne, by kleszcza szybko usunąć i obserwować miejsce po ukąszeniu.

Zdrowe dziecko

Jak bezpiecznie przygotować dziecko do sportu?

O tym jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do bezpiecznego sportu opowiada Remigiusz Rzepka, konsultant ds. rehabilitacji Enel-sport.

Zdrowe dziecko

Tak wygląda trening motoryczny dla dzieci

Prawidłowy rozwój młodych sportowców to bezpieczne wprowadzenie w świat sportu. Trening motoryczny to też kształcenie specjalistycznych umiejętności.

Zdrowe dziecko

Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Ile trwa leczenie ortodnotyczne? Co to jest retencja? Ortodonta lek. Monika Marczewska z Enel-med odpowiada na najcześciej zadawane pytania. 

Zdrowe dziecko

Jak rozpoznać wadę zgryzu?

Jak sprawdzić czy dziecko ma wadę zgryzu? Lek. stom. Monika Marczewska podpowiada w jaki sposób możesz przekonać się czy Twoja pociecha potrzebuje porady ortodonty.

Zdrowe dziecko

Jak wybrać mleko modyfikowane dla dziecka?

Jakie modyfikowane mleko wybrać dla dziecka? O tym na co powinniśmy zwracać uwagę mówi dietetyk mgr Natalia Torchała z poznańskiego Enel-med.

Zdrowe dziecko

Różyczka u dzieci i dorosłych

Najczęściej na różyczkę chorują dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zachorować mogą jednak również osoby dorosłe. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży.

Zdrowe dziecko

Jak sprawdzić predyspozycje dziecka?

Możesz zapewnić dziecku właściwy start: zbadać możliwości i predyspozycje. Badania genetyczne diagnozują czynniki związane z nauką i rozwojem.

Zdrowe dziecko

Wady postawy u dzieci

Lepiej zapobiegać niż leczyć – wady postawy w wieku dziecięcym mogą skutkować przykrymi konsekwencjami i poważnymi problemami w życiu dorosłym.

Zdrowe dziecko

Cięcie cesarskie. Co powinnaś wiedzieć?

Cięcie cesarskie to obecnie najczęściej wykonywana operacja na świecie i często jedyny sposób na uratowanie życia zarówno matki jak i noworodka.

Zdrowe dziecko

Skaza białkowa

Skaza białkowa to rodzaj alergii na białka znajdujące się w mleku i jego przetworach. Zazwyczaj ujawnia się około 3. miesiąca życia i trwa 2-3 lata. Jak wyglądają objawy i leczenie?

Zdrowe dziecko

Co grozi otyłemu dziecku?

Otyłość prowadzi do nieprawidłowości już w okresie dziecięcym, może też być początkiem chorób np. sercowo-naczyniowych oraz cukrzycy, rozwijajacych się w późniejszym wieku.

Zdrowe dziecko

Przyczyny otyłości u dzieci i młodzieży

Otyłość jest wynikiem zaburzonej równowagi pomiędzy spożytą energią a jej zużyciem. Sprzyjają jej predyspozycje genetyczne i czynniki środowiskowe.

Zdrowe dziecko

Psycholog sportu dla dziecka - wywiad z ekspertem

Podczas spotkań z psychologiem sportu zdobywa umiejętności współpracy w grupie, nawiązywania więzi i przyjmowania niepowodzeń jako ważnych doświadczeń.

Zdrowe dziecko

Pneumokoki. Co grozi Twojemu dziecku?

Powodują różnego rodzaju infekcje, od lekkich jak zapalenie dróg oddechowych i zapalenie uszu, aż do tych poważnych czyli sepsy lub zapalenia opon mózgowych.

Zdrowe dziecko

Szczepienia "6 w 1". Rozmowa z lekarzem.

 - Zamiast trzech różnych szczepionek jest możliwość podania jednej, równie skutecznej i bezpiecznej - mówi dr n. med. Joanna Bogaczyńska-Staniewicz.

Zdrowe dziecko

Złamanie? Nie tylko rehabilitacja!

Po złamaniu kości trzeba zadbać o to, by organizm odpowiednio się regenerował. Warto zwrócić uwagę na jedzenie i wspomóc szybki powrót do zdrowia.

Zdrowe dziecko

Jak rozpoznać alergie u dziecka?

Alergie u dzieci to temat, który trzeba traktować poważnie. Informacje o uczuleniu Twojej pociechy na konkretne alergeny pozwolą na skuteczną pomoc.

Zdrowe dziecko

Jerzy Dudek - Grać na komputerze i na boisku.

- Dziecko przez sport uczy się zachowań w grupie, dyscypliny i tego, że nie zawsze się wygrywa - mówi Jerzy Dudek w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim.

Zdrowe dziecko

Jak rozpoznać cukrzycę u dziecka?

Obawiasz się, że Twoje dziecko może mieć cukrzycę, dowiedz się, jak wyglądają jej pierwsze objawy.

Zdrowe dziecko

Jak wyleczyć katar u dziecka?

Poznaj sprawdzone sposoby na katar u dziecka oraz dowiedz się kiedy należy udać się z nim do lekarza.

Zdrowe dziecko

Zapalenie zatok – jak radzić sobie z chorymi zatokami u...

Jakie są objawy zapalenia zatok u dziecka oraz jak leczyć skutecznie chore zatoki. 

Zdrowe dziecko

Trądzik młodzieńczy u dziecka - dowiedz się jak...

Poznaj sposoby na trądzik, dowiedz się jak go leczyć i jak sobie z nim radzić podczas codziennej higieny.

Zdrowe dziecko

Zez zbieżny i rozbieżny u dzieci - przyczyny, ćwiczenia,...

Dowiedz się w jakie są przyczyny zeza u dzieci i jak go leczyć.

Zdrowe dziecko

Jak rozpoznać alergie u dziecka - badania alergiczne,...

Obawiasz się że twoje dziecko to alergik? Dowiedz się jak rozpoznać i leczyć alergię u dzieci.

Zdrowe dziecko

Zapalenie płuc u dzieci - jak go uniknąć

Profilaktyka i leczenie zapalenia płuc u dzieci. 

Zdrowe dziecko

ADHD u dziecka - objawy, leczenie, jak sobie radzić z...

Dowiedz się jak zdiagnozować i radzić sobie z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci.

Zdrowe dziecko

Jak leczyć zapalenie oskrzeli u dziecka?

Praktyczne porady jak rozpoznać i leczyć zapalenie oskrzeli u dzieci. 

Zdrowe dziecko

Szczepienia dzieci - jakie szczepienia są obowiązkowe,...

Dowiedz się o jakie szczepienia należy zadbać w trosce o zdrowie swojego dziecka. 

Zdrowe dziecko

Poradnik stomatologiczny: Jak dbać o zęby dziecka?

Bakterie z dotkniętego próchnicą zęba mogą stać się źródłem innych zakażeń, ma ona...

Zdrowe dziecko

Wysoka gorączka u dzieci - jak zbić temperaturę u dziecka

Praktyczne porady o tym, jak poradzić sobie z gorączką u dziecka.

Zdrowe dziecko

6 sposobów - jak od dbać o zdrowie i odporność dziecka?

Prezentujemy 6 prostych sposobów jak zadbać o zdrowie swojej pociechy. 

Zdrowe dziecko

Sport to zdrowie - jak skłonić dziecko do uprawiania...

Sport pomoże Twojemu dziecku rozwijać zdrowe nawyki. 

Zdrowe dziecko

Astmatyk - jak rozpoznać i leczyć astmę u dziecka?

Astma to powszechna choroba w dziesiejszych czasach, ale czy wszyscy wiemy jak sobie z nią radzić?

Zdrowe dziecko

Zdrowie młodego sportowca – jak unikać kontuzji?

Sport to zdrowie. Jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Aktywność fizyczna wpływa...

Zdrowe dziecko

Wady postawy u dzieci - jak dobrać tornister, plecak dla...

Wysyłając dziecko do szkoły dobierz mu taki plecak, aby ochronić je przed wadami postawy. 

POKAŻ WIĘCEJ
Pakiet Przegląd Zdrowia 24h

Pakiet Przegląd Zdrowia 24h

Kompleksowy przegląd zdrowia

W pędzie życia, obowiązków i spraw do załatwienia zapominamy o tym co najważniejsze, czyli o własnym zdrowiu. Realizacja pakietu "PRZEGLĄD ZDROWIA 24H" pozwala na chwilę zatrzymania pędu jaki na codzień nami kieruje, i poświęcenie czasu na sprawdzenie własnego organizmu. Badania pozwalają na ocenę ogólnego stanu zdrowia w zaledwie jedeń dzień, w jednym miejscu oraz komfortowych warunkach.

dowiedz się więcej
Pakiet Mężczyzna 24h

Pakiet Mężczyzna 24h

Kompleksowy przegląd zdrowia

Pakiet badań dedykowany wszystkim mężczyznom żyjącym intensywnie, którym w codziennym pędzie życia brakuje czasu na dokładne sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Pakiet "MĘŻCZYZNA 24H" daje możliwość zrealizowania wielu badań i konsultacji w którkim czasie oraz w jednym miejscu, w komfortowych warunkach. Nad ułożeniem harmonogramu dnia badań oraz nad jego przebiegiem czuwa indywidualny dedykowany opiekun.

dowiedz się więcej
Pakiet Kobieta 24h

Pakiet Kobieta 24h

Kompleksowy przegląd zdrowia

Pakiet badań dedykowany wszystkim kobietom żyjącym intensywnie, którym w codziennym pędzie życia brakuje czasu na dokładne sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Pakiet "KOBIETA 24H" daje możliwość zrealizowania wielu badań i konsultacji w którkim czasie oraz w jednym miejscu, w komfortowych warunkach. Nad ułożeniem harmonogramu dnia badań oraz nad jego przebiegiem czuwa indywidualny dedykowany opiekun.

dowiedz się więcej