Sposoby na kaca
18.09.2017

Sposoby na kaca

Spożywanie alkoholu w zbyt dużej ilości szkodzi zdrowiu i bywa, że przykre skutki picia są szybko odczuwalne. Jak naturalnie poradzić sobie z kacem?

Kac to dolegliwość, która sprawia, że fizycznie i psychicznie możemy czuć się równie źle. To zespół nieprzyjemnych dolegliwości związanych z nadużyciem alkoholu. Najczęstszymi i najbardziej dokuczliwymi objawami są: ból głowy, wymioty, biegunka, nadmierne pragnienie, problemy z koncentracją i generalnie złe samopoczucie. Często by pozbyć się kaca sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nasz żołądek może być podrażniony po wypiciu dużych ilości alkoholu. W efekcie możemy nabawić się nowego kłopotu pod postacią bólu brzucha. Co najlepiej pić? Warto sięgnąć po naturalne produkty, które pozwolą nam możliwie szybko uporać się z kacem.

Co może pomóc?

– woda mineralna – pomoże w walce z bólem głowy, związanym z odwodnieniem komórek mózgu

– sok pomidorowy – zawiera sporo potasu, którego brak należy uzupełnić

– woda z kiszonych ogórków czy kapusty – zawiera dużo witaminy C i minerałów, które należy uzupełnić po nadużyciu alkoholu, orzeźwia

– kefir i kwaśne mleko – szybko gasi pragnienie i orzeźwia, częściowo neutralizuje skutki spożycia alkoholu

– soki owocowe i warzywne – uzupełniają braki witamin i węglowodanów

– rosół – poprawia odporność organizmu, uzupełnia braki składników mineralnych i dodatkowo rozgrzewa

 Popularne „leczenie kaca” czyli próby szybkiego zaspokojenia potrzeb organizmu, powinny dać też dodatkowy efekt pod postacią refleksji. Przy kolejnej okazji nie warto powtarzać tych samych błędów oszczędzając sobie zdrowia i koszmarnego poranka!

 

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

dieta 7-dniowa

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe