Siła tkwi w Tobie!<br/>Czyli jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoje i rodziny
11.10.2016

Siła tkwi w Tobie!
Czyli jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoje i rodziny

Jesteś osobą bardzo energiczną, skąd czerpiesz energię, a także optymizm do życia?

Staram się nie iść pod prąd. Zachować, akceptować, delektować się każdą fazą życia. Był czas na intensywną naukę, macierzyństwo, dodawanie dzieciom skrzydeł i wskazywanie dróg, czas na rozwój zawodowy, czas dojrzałości i wyciąganie wniosków, odsunięcie toksycznych relacji i wyczyszczenia  otoczenia. Każdy moment to energia, szczęście. Wiem, że umiem się szalenie zmobilizować i cieszyć. Potrafię też się zamartwiać, jak widzę, że ktoś, kto jest mi bliski, ma problem. Nauczyłam się nie przepływać oceanów dla ludzi, którzy nie chcą przeskoczyć dla nie kałuży. Nie pukam już do każdych drzwi, bo nie wszędzie warto wchodzić emocjami, radością, szczęściem. Mam inspiracje, zakręty, moje małe przyjemności i ludzi, których kocham i jestem kochana.

Jak łączysz obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym i dbałością o zdrowie najbliższych?

Słowo PROFILAKTYKA jest odpowiedzią na to pytanie. Co roku z całą moją rodziną robimy badania profilaktyczne odpowiednie dla wieku: Julek 10 lat, Franek 19 lat, moi rodzice i teściowie oraz ja i Maciek. Oczywiście rodzicom pomagamy by było ich stać na te badania, bo inaczej to system pogrzebałby ich w grobach. Zamiast prezentów urodzinowych w okolicy swoich urodzin planuje cały swój przegląd, bo „przebiegu" przybywa , a „silnik" musi jeszcze zarażać zdrowiem, optymizmem i energią :-) Nie można podarować rodzinie niczego bardziej wartościowego niż miłość i zdrowie. Prowadzę zdrową kuchnię. Odrzuciłam: cukier, sól i białą mąkę. Nie wierzę i przestrzegam przed dietami odchudzającymi, bo wprowadzają tylko spustoszenie w naszym organizmie. Wierzę w zdrowe odżywianie: warzywa, kasze, ciepłe posiłki i litry wody i wspólne posiłki bo razem to zawsze RADOŚĆ.

Czy to prawda, że dobry wygląd nie zna wieku?

To hasło naszej kampanii!!!! Oczywiście, że to prawda!!!! Inaczej nigdy nie byłabym Ambasadorką Kliniki ESTELL. Jestem bardzo dumna, że mogłam przyczynić się do zmian, metamorfoz i zainspirowania wielu kobiet podczas warsztatów, które razem przygotowaliśmy. Wygląd to odżywianie, ruch, sen, sport, wiara w siebie mimo złych jęzorów, miłości, seks, inwestycja w zdrowie poprzez badania, profilaktykę, nowinki medyczne, własna pasja i oczywiście praca, która nas określa. Nie ma piękniejszego portretu na świecie niż UŚMIĘCHNIĘTE DZIECKO lub ZAKOCHANA KOBIETA!!!!

Czy medycyna estetyczna to, Twoim zdaniem, fanaberia naszych czasów, czy raczej obowiązujący trend wśród nowoczesnych kobiet?

To jest obowiązek dbania o kondycję naszej skóry, dbania o twarz i ciało. <strong> Nie jest fanaberią chodzenie do dentysty, ginekologa, proktologa, pediatry, endokrynologa, okulisty więc fanaberią nie jest korzystanie z zabiegów, które nawilżają, wygładzają, uzupełniają. Niestety niektóre kobiety przesadzają i wyglądają karykaturalnie, ale kogo winić klientkę, która płaci, ale jest nieświadoma efektu, czy lekarza, który ma świadomość, że będzie ohydnie i odrażająco, śmiesznie, a czasem tragicznie, ale wystawia rachunek z uśmiechem. Etyka zawodowa? Głupota? Chciwość?

Jak umiejętnie korzystać z tych możliwości i dopasować je do indywidualnych potrzeb?

Najważniejszy jest zespół wykwalifikowanych specjalistów oraz miejsce gwarantujące wysoki poziom doświadczenia medycznego, a nie przypadkowe miejsca z pseudospecjalistami. Wybierajmy mądrze i z rozwagą!!! To my decydujemy o nas samych i nikt do niczego nie może nas zmuszać. Wybitny specjalista najpierw wysłucha potrzeb pacjentki, następnie powie o swoich wrażeniach, które mogą być rozbieżne z naszymi kompleksami i pokazać nam problem zupełnie inaczej. W takich miejscach jak ESTELL lekarze pytają o stan zdrowia, styl życia, pracę, kompleksy, słabości, potrzeby, zlecają specjalistyczne badania, zanim przystąpią do zabiegów i to jest właśnie ZIELONE ŚWIATŁO na kolejne kroki, czyli zabiegi. Bądźmy wymagające wobec siebie, słuchajmy, czytajmy, pytajmy lekarza. Teraz świat medycyny estetycznej jest taki bogaty w zabiegi i produkty, że tylko mądrze wybierać i korzystać z otwartymi ramionami z dobrodziejstw medycyny.

Czego poza zdrowiem życzyć Polkom?

Pewności siebie, uwagi skupionej na sobie, szukania tematów i inspiracji, szukania własnych dróg spełnienia i cieszenia się z tego, co mamy, a nie smutku z powodu tego, czego nie mamy. Nie zamiatania siebie pod dywan w stylu: nic nie umiem, niczego nie osiągnęłam, nikomu nie jestem potrzebna, jestem rozczarowana sobą. Życzę mówienia: JESTEM JEDYNA I NIEPOWTARZALNA, KOCHAM INNYCH, JESTEM KOCHANA, WIERZĘ W SIEBIE, MOGĘ WSZYSTKO, OSIĄGNĘŁAM TAK WIELE: JESTEM KOBIETĄ, MAMĄ, ŻONĄ, PARTNEREM, KOCHANKĄ, PRZYJACIÓŁKĄ, HURAAAAA!!!!! JUPI!!!!! TAAAK!!!!, a małe przeszkody i problemy rozwiążę, bo z nich składa się codzienne życie.

Do góry strony