Napij się warzyw!
15.09.2017

Napij się warzyw!

Coraz bardziej zwracamy uwagę na to co jemy i aktywnie spędzamy czas wolny. Jeśli starasz się dbać o zdrowie, w Twoim codziennym jadłospisie powinny pojawić się warzywa. Możesz je.. wypić!

Surowe warzywa dostarczają o wiele więcej witamin i bioaktywnych składników niż warzywa gotowane. Jednak co zrobić jak nie przepadamy za chrupaniem surowej marchewki, a seler naciowy jest nie do przełknięcia? Świetną alternatywą i zarazem urozmaiceniem diety są koktajle warzywne. Koktajle warzywne są sycące i zdecydowanie mogą zastąpić drugie śniadanie lub podwieczorek. Mają mało kalorii, co ma duże znaczenie przy stosowaniu diety odchudzającej. Oprócz sporej dawki witamin i składników mineralnych zawierają dużo błonnika. Dzięki koktajlom ze świeżych warzyw polepszymy odporność organizmu, oczyścimy się z toksyn oraz poprawimy samopoczucie.

Do przygotowania koktajli warzywnych najlepiej sprawdzi się wyciskarka wolnoobrotowa. Jednak ze względu na wysoką cenę, na zakup takiego urządzenia nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Urządzenia takie jak blender, sokowirówka czy mikser z nasadką do rozdrabniania również poradzą sobie z przygotowaniem koktajlu warzywnego. Pamiętajmy aby napój spożywać zaraz po przygotowaniu lub przechowywać go w lodówce. Koktajl można doprawić ziołami, czosnkiem, imbirem lub kurkumą. Jeśli chcemy by koktajl był bardziej płynny możemy go rozcieńczyć wodą mineralną.

Koktajle warzywne to świetna alternatywa dla surowych warzyw. Są wygodne by zabrać je do pracy lub szkoły. Używajmy jednak różnych warzyw, by nasze koktajle były kolorowe i zawierały różne związki bioaktywne. Jeśli chcemy mocno zmienić nasze nawyki żywieniowe, warto skonsultować się z dietetykiem. Teraz możesz to zrobić nawet nie ruszając się z domu, korzystając z usługi e-dietetyk.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

dieta 7-dniowa

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe