Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej
07.08.2018

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Mężczyźni coraz częściej korzystają z medycyny estetycznej. Panowie chcą dobrze wyglądać by podobać się kobietom i zwiększyć szanse na awans i wyższe zarobki.

O zabiegach, którym najczęściej poddają się mężczyźni i ich profilaktyce, rozmawiamy z dr n. med. Krzysztofem Jakubowskim, specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej, kierownikiem medycznym Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Czy medycyna estetyczna jest skierowana także do mężczyzn?

Oczywiście, że tak. U mężczyzn, tak samo jak i kobiet skóra ulega biodegradacji. Wpływ ma na to grawitacja, a nasze ciało ulega nieuchronnie procesowi starzenia. Postęp cywilizacyjny i praca zawodowa powodują, że panowie też chcą dobrze wyglądać.

W czym może pomóc mężczyznom medycyna estetyczna?

W poprawie naszej estetyki i napięciu skóry. Pomoże w wolumetrii twarzy i jej odmłodzeniu. Może nawet zmienić koloryt skóry. Dzięki medycynie estetycznej panowie mogą dokonać korekty w przypadku nadmiernego ubytku owłosienia, czyli pomagamy przy łysieniu. Popularne u panów jest też robienie tzw. botoksu, czyli dokonania korekty zmarszczek. Mężczyźni przychodzą również, aby podnieść sobie zapadnięte policzki. Zdarzają się też takie zabiegi, jak zarysowanie kąta żuchwy czy wypełnienie bruzd nosowo-wargowych. Czy zabiegi, którym poddają się panowie różnią się od tych wybieranych przez panie?

Właściwie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oczywiście nie robimy u panów implantów jeśli chodzi o piersi, ale panowie przychodzą do nas z takimi samymi problemami, jak panie. Czasami różni się tylko technika wykonywanych zabiegów z racji anatomicznej, ale jakość ich przeprowadzenia jest taka sama - na najwyższym poziomie.

Czy zatem mężczyźni coraz częściej pojawiają się w gabinecie medycyny estetycznej?

Tak, zdecydowanie. Świat się zmienił. Coraz więcej mężczyzn pracuje w dużych korporacjach, w których zasiadają na ważnych stanowiskach lub też chcą je zdobyć. Wpływ na to mogą mieć też możliwe wyjazdy zagraniczne, częstsze niż kilkanaście lat temu. Panowie chcą dobrze wyglądać i mieć nie tylko zadbane, krótkie paznokcie i modnie ułożone włosy. Przy okazji zależy im na tym, aby skóra nie była pomarszczona i wyglądała młodo. Ten wygląd zewnętrzny może wpłynąć na szanse awansu. W różnego rodzaju konkursach wewnątrz firmy dotyczących rozwoju osobistego, nie tylko ocenia się kandydatów ze względu na ich wiedzę i doświadczenie, ale wpływ na ewentualne powodzenie ma też nasz wygląd zewnętrzny, nasza prezencja.

W jakim wieku przychodzą pacjenci?

W różnym, nie ma jakiejś konkretnej granicy wieku. Mogę powiedzieć, że każdemu według potrzeb.

Jakim zabiegom mężczyźni poddają się najczęściej?

Na pewno popularne są rewitalizacje skóry czy mezoterapie skóry głowy.

Na czym polega profilaktyka łysienia androgenowego?

Mezoterapia w przypadku tzw. łysienie androgenowego, które dotyczy 50% czterdziestolatków,  polega na przeprowadzeniu wielu ukłuć i podaniu preparatów, którymi mogą być mikroelementy, polipeptydy czy komórki macierzyste. Ostrzykujemy wtedy całą skórę głowy wybranym preparatem. Dzięki temu zapobiegamy wypadaniu włosów, wzmacniamy cebulki włosowe i przyśpieszamy ich porost. Są to trzy zabiegi co 3-4 tygodnie, a czwarty przeprowadzamy po pół roku. Pacjent może poddać się również terapii leczenia osoczem bogatopłytkowym, która polega na pobraniu krwi żylnej, następnym odwirowaniu jej, odseparowaniu aktywnych płytek krwi i wykonaniu mezoterapii skóry głowy. Najlepszą i najnowszą metodą jest terapia własnymi komórkami macierzystymi.

Mężczyzna zazwyczaj nie kojarzy się z "botoksem", czy jednak w walce z migrenami toksyna botulinowa będzie pomocna?

Tak, ale trzeba sobie powiedzieć, że toksyna botulinowa do medycyny estetycznej przyszła z medycyny klasycznej. W latach 20-tych XX wieku stosowano ją do leczenia zeza. Nadal jest używana chociażby w neurologii podczas m.in. leczenia niedowładów spastycznych. Pomaga w leczeniu migreny, kręczów karku czy nawet nadpotliwości pach, rąk i stóp.

Gdzie w medycynie estetycznej tkwi największy niewykorzystany potencjał dla męskiej części pacjentów?

W systematyce. Z medycyną estetyczną jest jak z myciem zębów. Nie można raz umyć zębów, żeby były piękne i zdrowe. Nie da się nagle przyjść do mnie do kliniki i powiedzieć: jutro mam weselę syna - chcę na nim wyglądać młodo, a na poprawę swojego wyglądu wydać jak najmniej pieniędzy.

Jak przekonać dumnego mężczyznę do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?

Trzeba z nim rozmawiać i nie obiecywać cudów na siłę. Czasami może zdarzyć się przecież tak, że efekty będą niewspółmierne do oczekiwań pacjenta. Nie chodzi o to, aby od niego wyrwać więcej pieniędzy, a uświadomić go, ilu i jakim zabiegom powinien się poddać, aby uzyskać odpowiedni efekt, który da satysfakcję.


Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Pakiet podstawowy onkologiczny dla kobiet

sprawdź szczegóły ico

Pakiet rozszerzony onkologiczny dla mężczyzn

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe

sprawdź szczegóły ico

predyspozycje sportowe