Lepiej jest wiedzieć
15.07.2017

Lepiej jest wiedzieć

 - Jeśli dowiem się, że mam predyspozycje do rozwoju jakiejś choroby to mogę jej zapobiec, opóźnić ją lub wcześnie wykryć - mówi dr n. med. Katarzyna Skórzewska.

 Badania genetyczne pozwalają określić predyspozycje do wystąpienia wielu poważnych chorób. Pakiety onkologiczne dla kobiet i mężczyzn, badania predyspozycji dzieci, czy pakiety specjalistyczne dają wiedzę, która pozwala się bronić lub rozwijać. To także możliwość by sprawdzić, czy Twój organizm jest narażony na chorobę, której się obawiasz. - Kiedy się decydujemy na te badania to najczęściej mamy już świadomość jakie informacje możemy uzyskać - mówi dr n. med. Katarzyna Skórzewska endokrynolog. Badanie mogę wskazywać na brak predyspozycji do danej choroby. Dowiemy się, że nie grozi nam np. nowotwór i to nas uspokoi - zaznacza specjalista Enel-med.

Badania genetyczne to także broń w walce potencjalnym zagrożeniem.  - Jeśli dowiem się, że mam predyspozycje do rozwoju jakiejś choroby to mogę przeciwdziałać. Mogę temu zapobiec, opóźnić wystąpienie choroby lub spowodować, że będzie wcześniej wykryta i dzięki temu skuteczniej leczona - mówi dr Skórzewska.

 

 

 

 

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Pakiet podstawowy onkologiczny dla kobiet

sprawdź szczegóły ico

Pakiet rozszerzony onkologiczny dla mężczyzn

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe

sprawdź szczegóły ico

predyspozycje sportowe