Lekarz z
17.07.2017

Lekarz z "Kliniki marzeń"

Dr n. med Krzysztof Jakubowski z kliniki Estell jest jednym bohaterów serii „Klinika Marzeń” w telewizji TVN Style. Nam opowiada o kulisach programu i jego przesłaniu.

 

- Jak się czuje lekarz przed kamerą?

- To nowe doświadczenie, nowi pacjenci i przeżycia. To nie był mój pierwszy kontakt z kamerami, ale emocje podczas tego programu są duże. Jest to trochę inny świat, inni ludzie, inny zawodowy żargon. Pracowałem jednak ze wspaniałym, zgranym zespołem i ta współpraca była wielką przyjemnością. Po pierwszym dniu, kiedy znałem już pacjentów i ekipę pracującą nad programem zaprzyjaźniliśmy się i byłem bardzo zadowolony ze współpracy. Ludzie z telewizji byli w pełni profesjonalni, nie wchodzili w pole operacyjnie, byli zabezpieczeni tak jak trzeba i znali się na swojej pracy.

-  Czy wszystkie zabiegi z programu wykonuje pan w klinice Estell?

-W Klinice Estell i w Enel-med, bo część zabiegów była z zakresu stomatologii, implantologii, uzupełnienia ubytków i poprawienia estetyki uzębienia.  Wszystkie pozostałe zabiegi wykonujemy w Estell, nie nagrywaliśmy żadnych specjalnych rzeczy „pod progam”.

- Czy ten programy przybliży ludziom tematykę medycyny estetycznej?

- Kiedy tworzyliśmy ten program, chciałem, by był adresowany do wszystkich. Medycyna estetyczna nie powinna być traktowana tylko jako element poprawienia sobie nastroju i wyglądu. Powinna być odbierana jako dział medycyny. Medycyna estetyczna to często spora ingerencja i trzeba podchodzić do sprawy poważnie. Przesłanie tego programu jest takie: wybierajcie kliniki i specjalistów odpowiedzialnie. Traktujcie to z powagą a nie jak obcięcie włosów, tu trzeba mieć poczucie bezpieczeństwa i pełną świadomość tego co się dzieje.

- Współpraca lekarza z pacjentem?

Oczywiście, ten program pokazuje jak to powinno wyglądać. Pacjent jest szczery, niczego nie zataja a lekarz traktuje to równie poważnie. Zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem, sprawdzeniem wskazań i przeciwskazań, omówieniem z pacjentem tegovo co będziemy robić, jakie są korzyści i zagrożenia. Mam nadzieję, że ten program podnosi rolę bezpieczeństwa i profesjonalizmu w medycynie estetycznej i pokazuje jak spełnia się wysokie standardy. Zapraszam do oglądania!  

 

Dr n. med. Krzysztof Jakubowski: Specjalista z zakresu Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej. Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej. Ukończył Pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie, uzyskując tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej nadawany i honorowany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja lekarza medycyny estetycznej

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja kosmetologa

sprawdź szczegóły ico

Skóra dogłębnie nawilżona - pakiet