Leczyć czy nie? Aparat ortodontyczny
08.07.2017

Leczyć czy nie? Aparat ortodontyczny

Dlaczego warto zadbać o zdrowie i urodę?  - Efekty takiego leczenia są długofalowe, a czas jego trwania to nic, w porównaniu do całego życia - mówi lek. stom. Monika Marczewska. 

 

-Co poradzić niezdecydowanym na leczenie ortodontyczne?

- Pacjentów niezdecydowanych do leczenie ortodontycznego najczęściej przekonuje fakt, że jego skutki są długofalowe. Samo leczenie trwa dwa lata ale to jest jest ci w porównaniu do całego życia, które pacjent ma przed sobą.

- Jak pani opowiada na pytanie „czy pytanie, czy ja na pewno muszę” ?

- Leczenie ortodontyczne wymaga współpracy z pacjentem, który powinien być przekonany do słuszności podjętego leczenia. Trudno jest dyskutować z gustami, leczenie jest podejmowane albo ze względów funkcjonalnych i estetycznych, albo tylko estetycznych. Pacjent musi być przekonany, że to jest dla niego dobre. Dla lekarza z reguły znajdzie się powód do leczenia, bo tak naprawdę jest bardzo niewielka grupa ludzi, którzy mają idealny układ zgryzu i ustawienie zębów.

- Co zatem jest najważniejsze?

-Dla lekarza jest ważne, żeby pacjent z przekonaniem i przyjemnością rozpoczynał leczenie i z przyjemnością i satysfakcją je kończył. Na końcu jest zdrowa i estetyczna nagroda

 

lek.stom. Monika Marczewskalekarz dentysta, ortodonta, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im.K .Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - studia podyplomowe na kierunku Medycyna Estetyczna. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ortodoncji (Msc in Orth, DPU). Uczestniczka licznych konferencji, sympozjów i kursów specjalistycznych. W trosce o piękny uśmiech swoich pacjentów stale poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności a także śledzi najnowsze technologie, trendy i doniesienia naukowe z zakresu ortodoncji i medycyny estetycznej. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO).

W poznańskim Centrum Medycznym Enel-Med zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych aparatami stałymi i ruchomymi. Przyjmuje Pacjentów również w języku angielskim.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

konsultacja implantologiczna

sprawdź szczegóły ico

konsultacja ortodontyczna

sprawdź szczegóły ico

przegląd stomatologiczny