Leczenie nadpotliwości
29.05.2017

Leczenie nadpotliwości

Jak wyglądają możliwości medycyny estetycznej w leczeniu nadpotliwości. Dla tych, którym dostępne środki nie wystarczają  polecany jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Nadpotliwość to problem, który dotyczy wielu osób. Na niektórych w wystarczającym stopniu działają antyperspiranty oraz preparaty stosowane doustnie. Dla tych, którym dostępne środki nie wystarczają szczególnie polecany jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, który polega na wstrzyknięciu botoxu w okolice występowania gruczołów potowych. W ten sposób ich praca zostaje zahamowana, a tym samym wydzielanie potu jest uniemożliwione na okres około 6-12 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Metoda ta jest polecana z kilku istotnych powodów. Daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność. Tajemnica skuteczności polega na tym, iż botox poraża zakończenia nerwowe, co powoduje blokowanie nadmiernego wydzielania potu, a nie jedynie maskowanie, jak to jest w przypadku stosowania ogólnodostępnych środków. Poza tym, toksynę botulinową wstrzykuje się w konkretne miejsce.

Przed wykonaniem zabiegu stosuje się żel znieczulający. Sam zabieg trwa około pół godziny i dzięki znieczuleniu jest prawie bezbolesny. Pierwsze rezultaty są widoczne już po kilku dniach, a efekt utrzymuje się przez ok. 6 – 12 miesięcy.

Pełen  efekt zabiegu pojawia się  po 14 dniach od wykonania procedury, wtedy też należy udać się do kontroli po zabiegu.

W przypadku regularnego poddawania się zabiegowi, po ok. 3 latach praca gruczołów potowych ulega regulacji i nie ma konieczności dalszego stosowania toksyny botulinowej.

 

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja lekarza medycyny estetycznej

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja kosmetologa

sprawdź szczegóły ico

Skóra dogłębnie nawilżona - pakiet