Jak sprawdzić predyspozycje dziecka?
17.06.2017

Jak sprawdzić predyspozycje dziecka?

 

Możesz zapewnić Twojemu dziecku właściwy start: zbadać możliwości i predyspozycje. Badania genetyczne diagnozują zapisane w genach czynniki związane z nauką i rozwojem.

Badania genetyczne dla dzieci to nie tylko diagnoza jego zdolności sportowych. Sprawdzić można też czynniki związane z najlepszym kierunkiem rozwoju intelektualnego. Dowiesz się w jakich dziedzinach Twoje dziecko ma szansę zrealizować się najlepiej i jak pokierować jego rozwojem, by uniknąć trudności i rozczarowań. Ważna jest wiedza jak zwiększyć szanse na rozwijanie jego wyjątkowych zdolności.

Zdolności i zgrożenia

Badania genetyczne powiedzą Ci czy dziecko może mieć problemy z nauką, koncentracją, czytaniem i pisaniem. W poradni psychologiczno-pedagogicznej wiarygodną diagnozę np. dysleksji można postawić dziecku dopiero po 10. roku życia. Tymczasem wcześniej odkryte deficyty łatwiej zniwelować podejmując z dzieckiem indywidualną pracę rozwojową. Dlatego mając choć cień podejrzenia dysleksji lub przypadki leworęczności w rodzinie, warto wykonać badanie genetyczne pod tym kątem. Warto pamiętać, że dysleksja oznacza często wybitne uzdolnienia, wynikające ze wzmożonej aktywności prawej półkuli mózgowej. Dzieci z dysleksją wykazują wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną, intuicję oraz ciekawość świata. Są kreatywne i błyskotliwe.

Kiedy badania dla dzieci?

Badanie zaleca się dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szczególnie, jeśli w rodzinie stwierdzono przypadki dysleksji i leworęczności lub zauważysz u swojej pociechy problemy manualne - sprawia mu trudność budowa wieży z klocków, zapięcie guzików itp. Zastanów się czy dziecko zaczęło mówić znacznie później niż rówieśnicy, nie lubi rysować, a pisząc odwraca litery i cyfry, robi błędy ortograficzne i ma trudności z czytaniem. Dzięki  badaniom poznasz indywidualny profil genetyczny Twojego dziecka. Zwiększysz szansę na pokonanie ewentualnych problemów i rozwinięcie zdolności. Nowoczesna medycyna daje Ci szansę, by pomóc małemu człowiekowi w wykorzystaniu potencjału. Przyszłość jest zapisana w genach.

Do góry strony