Jak się pozbyć cellulitu?
14.05.2017

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa, to zmora i utrapienie wielu kobiet. W okresie zimy trochę o nim zapominamy, bo opatulamy się szczelnie ubraniami. Kiedy zaczyna robić się ciepło problem powraca.

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, objawiająca się nierówną i wybrzuszoną skórą, która swoim wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy, stąd potoczna nazwa: skórka pomarańczowa.

Cellulit powstaje w wyniku nacisku, jaki wywiera tłuszcz na pionowo ułożoną tkankę łączną, otaczającą komórki tłuszczowe. W wyniku tego procesu tkanka tłuszczowa zostaje zbita, co objawia się nierównościami na skórze. Cellulit występuje na tych częściach kobiecego ciała, gdzie organizm zwykle magazynuje tłuszcz: na na skórze ud, pośladków i brzucha, rzadziej ramion.

Jak zlikwidować cellulit?

Metod na zwalczanie skórki pomarańczowej jest wiele, to regularne ćwiczenia, picie dużej ilości wody, czy dieta bogata w białko a uboga w węglowodany. Nie zawsze mamy jednak możliwość stosowania się do tych zaleceń a czasami mimo diety i aktywnego trybu życia uparty cellulit pozostaje.

Najbardziej skuteczną metodą jest terapia łączona. Łączymy zabiegi na urządzeniach Storz lub Maximus, włączamy w to karboksyterapię oraz ostrzykiwanie preparatami dedykowanymi do rozbijania skupisk tłuszczowych (cellulitu). Całość kuracji trzeba zaplanować na 4 – 6 tygodni. Efekty zależą oczywiście od Twojego stanu zdrowia, trybu życia, wagi czy równowagi hormonalnej. Każdą „kurację” poprzedza  dogłębnym wywiadem lekarskim właśnie po to, aby dopasować i wyeliminować sytuację, w której przyczyną problemu są kwestie zdrowotne.

Cellulit a cellulitis

Często mylone są pojęcia cellulitu z cellulitisem, tymczasem to zupełnie inny rodzaj schorzenia, błędnie utożsamiany właśnie z cellulitem. Cellulitis to rodzaj zapalenia skóry i tkanki podskórnej spowodowany bakteriami gronkowca. Może wystąpić na dowolnej części ciała, również na twarzy. Objawami cellulitisu jest zaczerwienienie zmienionego chorobowo obszaru. Podstawą leczenia cellulitisu są antybiotyki.

Do góry strony