Jak oczyścić organizm?
07.05.2017

Jak oczyścić organizm?

Dieta oczyszczająca to krótkotrwała, rygorystyczna zmiana sposobu żywienia, mająca na celu pozbycie się toksyn z organizmu poprzez eliminację przetworzonej żywności z jadłospisu.

Pierwszymi objawami zanieczyszczenia organizmu może być brak energii, przemęczenie i zwolniony metabolizm. Oczyszczanie czyli odtruwanie z toksyn usprawnia funkcjonowanie organizmu, w szczególności jelit i poprawia samopoczucie. Należy pamiętać, że w początkowym etapie detoksu organizmu często pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości. Może występować między innymi ból głowy i osłabienie. Jest to wynikiem uwalniania toksyn z organizmu i zmniejszonej ilości dostarczanej energii. Dlatego ważne by terapia oczyszczająca trwająca przez dłuższy czas była stosowana po konsultacji z dietetykiem.

W zależności od potrzeby osoby chcącej przeprowadzić kurację można podzielić diety oczyszczające na restrykcyjne, trwające 1-3 dni (np. dieta polegająca na piciu wyłącznie świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców) lub długotrwałe, trwające do kilku tygodni, pozwalające wprowadzić warzywa, owoce, a czasem niektóre zboża i pokarmy białkowe.

Głodówka jest najbardziej radykalną metodą oczyszczania organizmu. Polega na nie przyjmowaniu żadnych pokarmów, a piciu tylko dużej ilości wody i herbatek ziołowych. Najczęściej głodówkę stosuje się raz w tygodniu w okresie 3-4 tygodni. Dieta owocowo-warzywna polega spożywaniu wyłącznie warzyw, owoców i soków z nich wyciskanych. Pozwala na oczyszczenie organizmu ze złogów w jelitach i dostarcza wielu witamin i błonnika. Poprawia wygląd skóry i finalnie polepsza samopoczucie. W celu dopasowania diety do naszych potrzeb najlepiej spisać wszystkie pokarmy źle przez nas tolerowane, po których pojawiają się wzdęcia lub objawy alergii i porozmawiać z dietetykiem, który ustali najbardziej korzystny program żywieniowy.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Pakiet podstawowy onkologiczny dla kobiet

sprawdź szczegóły ico

Pakiet rozszerzony onkologiczny dla mężczyzn

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe

sprawdź szczegóły ico

predyspozycje sportowe