Jak wybrać sport dla dziecka?
13.09.2017

Jak wybrać sport dla dziecka?

Wybór dyscypliny sportu dla dziecka może ukształtować całe jego życie. Zrób to w oparciu o wiedzę zapisaną w genach -  zwiększysz szanse na sukces i unikniesz rozczarowań.

Nie każdy ma predyspozycje do uprawiania takich samych rodzajów aktywności fizycznych. To nasze geny decydują i determinują nasze predyspozycje do sportów siłowych lub wytrzymałościowych. Talent do określonej dziedziny sportu ma swoje źródło w genach. Badania genetyczne pozwalają stwierdzić jakiego rodzaju sport będzie optymalny dla Twojego dziecka.

Znajomość wariantu genetycznego predyspozycji sportowych dziecka, wynikająca z badania SPORT – PREDYSPOZYCJE pozwoli  dobrać właściwą dyscyplinę sportu dla dziecka oraz ułożyć odpowiednie programy treningowe. Siła i sprawność  mięśni ma podłoże genetyczne dzięki czemu badanie daje możliwość optymalnego dopasowania trenowanej dyscypliny do możliwości organizmu dziecka.

Czego się dowiesz dzięki badaniom?

- Czy Twoje dziecko ma geny predysponujące je do sportów szybkościowych i siłowych czy też wytrzymałościowych?

- Czy Twoje dziecko ma zadatki na sprintera, długodystansowca czy może pływaka?

- Jak dopasować treningi i ćwiczenia do jego potencjału genetycznego?

- Jak unikać kontuzji, przemęczenia i zniechęcenia?

Odpowiedzialność rodziców za wybór dyscypliny dla dziecka może mieć wpływ na całe jego życie. Warto zrobić to rozsądnie i w oparciu o wiedzę, która jest w zasięgu ręki. Niezależnie czy Twój mały sportowiec przejdzie kiedyś na zawodowstwo, czy zajmie się w życiu czymś zupełnie innym, dla dziecka sport powinien być źródłem radości a nie pasmem rozczarowań. 

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Pakiet podstawowy onkologiczny dla kobiet

sprawdź szczegóły ico

Pakiet rozszerzony onkologiczny dla mężczyzn

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe

sprawdź szczegóły ico

predyspozycje sportowe