Botox: fakty i mity!
03.06.2017

Botox: fakty i mity!

Temat botoxu budzi chyba największe kontrowersje wśród zabiegów medycyny estetycznej. Co powinnaś wiedzieć, by decydować świadomie?

Botox - granica wieku?

Nie ma takiej granicy. Wszystko zależy od mimiki twarzy. Jeśli jest ona bardzo żywa i dynamiczna zmarszczki powstają dużo wcześniej, ponieważ skóra jest ściśle powiązana z mięśniami twarzy Wtedy warto poddać się zabiegowi ostrzykiwania toksyną botulinową wcześniej, aby poprzez unieruchomienie mięśni uniknąć „zagnieceń” skóry, czyli zmarszczek. Pamiętaj o tym, że dużo łatwiej „rozprostować” delikatne zmarszczki, niż te, które były utrwalane przez lata.

Czy botox robi z twarzy maskę?

To chyba największa obawa i największy mit dotyczący botoxu. Najprawdopodobniej jest on związany z wizerunkiem wielu osób publicznych u których botox został podany w nadmiarze, niestety najczęściej na ich życzenie. Umiejętnie podana toksyna botulinowa niweluje zmarszczki mimiczne, które nie dodają nam uroku. Są to zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki wokół oczu, oraz tzw. lwia zmarszczka tworząca się pomiędzy brwiami. Utrwalone nadają twarzy srogi i zmęczony wygląd.

Jak długo czeka się na efekt botoksu?

Najczęściej pierwsze efekty działania botoksu widać już po 3 dniach od podania. Pełen efekt uzyskujemy po 7 – 14 dniach, po których planowana jest wizyta kontrolna.

Kiedy zabieg należy powtórzyć?

Działanie toksyny botulinowej ustępuje powoli, stopniowo. Zazwyczaj po około 3-4 miesiącach widać, że efekt likwidacji zmarszczek trochę się zmniejsza ale ciągle jest wyraźny. Po 4 - 6 miesiącach u większości pacjentów zabieg należy powtórzyć. Natomiast skóra przez ten czas nie marszczyła się, stąd jej wygląd zazwyczaj się poprawia i jest w znacznie lepszym stanie niż przed podaniem preparatu.

Czy botoks pomaga przy nadmiernym poceniu się dłoni, pach i stóp?

Jak najbardziej, pod warunkiem, że nadmierna potliwość nie jest objawem choroby ogólnoustrojowej. Tu najważniejszym elementem jest wywiad lekarski, który pozwala na wykluczenie takich chorób jak: nadczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne itp.  Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 minut, pozwala na ograniczenia nadpotliwości do minimum a efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Dla osób dla których pocenie jest dużym problemem zabieg jest prawdziwym wybawieniem i pozwala na lepsze życie.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja lekarza medycyny estetycznej

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja kosmetologa

sprawdź szczegóły ico

Skóra dogłębnie nawilżona - pakiet