Badania genetyczne dla mężczyzn
11.07.2017

Badania genetyczne dla mężczyzn

Co podarować mężczyźnie? Wiedzę. Informacje o własnym organizmie pozwolą efektywniej zapobiegać chorobom i pojawiającym się z wiekiem dolegliwościom. Poznanie predyspozycji genetycznych przyda się każdemu mężczyźnie.

Każdy mężczyzna jest inny, nie tylko pod względem charakteru. Indywidualny profil genetyczny to informacja, którą dziś potrafimy już odczytać. Predyspozycje do groźnych chorób lub ich brak to wiedza w zasięgu ręki. Badania genetyczne pozwolą ograniczyć zagrożenie lub wcześnie wykryć chorobę, co zwiększy szansę na skuteczne leczenie. Dojrzały mężczyzna na własne zdrowie powinien spojrzeć racjonalnie.

Jakie predyspozycje można wykryć?

Wyniki badań genetycznych skierowanych do mężczyzn stwierdzą lub wykluczą predyspozycje do wielu groźnych chorób. To między innymi nowotwory prostaty, jelita grubego, tarczycy, trzustki czy nerki. Choroby zatorowo-zakrzepowe, sercowo-naczyniowe lub miażdżyca, to kolejne potencjalne zagrożenie, przed którym można się bronić lub przestać się go obawiać. Jeśli wyniki wskażą na zagrożenie chorobą Alzheimera, dokładna obserwacja i wczesne wykrycie zagrożenia pozwoli na skuteczniejsze leczenie opóźniające postępy choroby i łagodzące objawy i dolegliwości.

Co dają badania genetyczne?

Określenie ryzyka pozwoli na działania profilaktyczne i zwiększy szanse na uniknięcie choroby. Ważna może okazać się zmiana trybu życia, nawyków żywieniowych czy stosowania używek. Znając zagrożenie, stosuje się regularne kontrole, co w przypadku choroby, pozwoli natychmiast podjąć leczenie. Szybka reakcja wielokrotnie zwiększa szansę na wyleczenie.Wyniki badań genetycznych to także wiedza przydatna całej rodzinie. W trosce o zdrowie najbliższych warto wiedzieć czy nie ma zagrożenia chorobami o podłożu genetycznym, które mogą występować rodzinnie.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

bezpieczny sport

sprawdź szczegóły ico

Pakiet dla mężczyzn: podstawowy

sprawdź szczegóły ico

pakiet premium

sprawdź szczegóły ico

Bezpłatne badanie płuc