Akcja #odNOWAzESTELL
06.09.2018

Akcja #odNOWAzESTELL

Klinika medycyny estetycznej Estell zainicjowała akcję społeczną #odNOWAzESTELL. Pierwszym partnerem została Fundacja Rak’n’Roll, z którą porusza się tematykę stosowania medycyny estetycznej przez osoby z historią onkologiczną.


Klinika Estell wspólnie z Fundacją Rak’n’Roll podjęła akcję mającą na celu pozytywną zmianę myślenia o chorobie nowotworowej. W ramach #odNOWAzESTELL specjaliści medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej oraz onkologii będą edukować społeczeństwo w zakresie zastosowania zabiegów medycyny estetycznej u osób z historią onkologiczną. Wiedza na temat możliwości jakie daje tu medycyna estetyczna, zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy nie jest często zbyt duża. Zdarza się, że np. dermatolodzy odmawiają zabiegu osobom z doświadczeniem onkologicznym.

Coraz częściej zaczęli przychodzić do nas pacjenci z problemem onkologicznym lub będący w trakcie leczenia. Spotykali się z odmową wykonania zabiegów medycyny estetycznej. W związku z tym, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu akcji. Nasza klinika jest w pełni przygotowana merytorycznie i fizycznie, aby pomagać pacjentom onkologicznym. Chcemy sprawić, by mogli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tego świata, w tym z medycyny estetycznej - mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski, kierownik medyczny Estell.
Dobre samopoczucie i pewność siebie u osób doświadczonych chorobą nowotworową są niezwykle istotne. - Żyjemy dziś w świecie kultu wyglądu zewnętrznego, który wpływa na nasze relacje oraz na samoocenę - mówi psycholog Katarzyna Stefańska. - W przypadku choroby nowotworowej tracimy wpływ na własne życie, często też tracimy role społeczne. Dlatego warto spróbować medycyny estetycznej, która daje możliwość odzyskania poczucia kontroli nad życiem, co jest bezcenne. Pacjent może wrócić do tzw. normalności, a to bardzo wiele. Wraca wtedy pewność siebie i kontrola nad życiem - tłumaczy psycholog Enel-Med.

Pierwsza możliwość by skorzystać dzięki tej akcji  pojawi się już 9 września, gdy Klinika Estell otworzy się dla chętnych na bezpłatne konsultacje.
- W ramach akcji #odNOWAzESTELL zorganizowaliśmy tzw. akcję otwartych drzwi dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll, którzy w niedzielę 9 września bezpłatnie skorzystają z porad specjalistów medycyny estetycznej, chirurgów plastycznych, onkologów oraz stomatologów. Naszym zadaniem jest edukowanie społeczeństwa i realna pomoc - mówi Beata Krakowska, dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej Enel-Med.

Oprócz dni otwartych Klinika Estell we współpracy z Fundacją Rak’n”Roll planuje przygotować materiały edukacyjne, w których znajdą się odpowiedzi na często zadawane pytania przez pacjentów. - Program Estell pozwala nam pokazać pacjentom, że niektóre negatywne skutki terapii można zminimalizować dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Nawet w trakcie leczenia chemioterapią można i warto zadbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż dodaje to dużo energii i motywuje do dalszego działania, poprawiając samopoczucie - oceniła dyrektor biura fundacji Rak’n’Roll Marta Szklarczuk.

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Pakiet podstawowy onkologiczny dla kobiet

sprawdź szczegóły ico

Pakiet rozszerzony onkologiczny dla mężczyzn

sprawdź szczegóły ico

nietolerancje pokarmowe

sprawdź szczegóły ico

predyspozycje sportowe