Ach ten nogi!
13.05.2017

Ach ten nogi!

Ludzki organizm jest stworzony do ruchu. Nasz organizm w wielu kwestiach działa poprawnie tylko pod warunkiem odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. 

Najczęściej narzekamy na tworzące się bolesne odciski, bóle śródstopia czy halluksy. Aby zapewnić stopom  komfort, należy pracować w maksymalnie wygodnym obuwiu. Nie będzie tutaj zaskoczeniem wybór obuwia sportowego, które nie tylko pozwala zredukować nacisk masy ciała na stopy, ale również podtrzyma ich łuki. Innym rozwiązaniem, równie dobrym, jest kupno robionych na zamówienie wkładek ortopedycznych, które bardzo skutecznie potrafią rozwiązać przynajmniej część z problemów wynikających z długich godzin pracy na stojąco.

Warto pamiętać też o łydkach i udach, które bez odpowiedniego rozluźnienia mogą sprawić ból. Nieustannie napięty mięsień jest niedokrwiony i brakuje mu tlenu, jak również składników odżywczych (głównie magnezu i potasu). Nie ma skutecznego sposobu, by nie odczuwać bólu nóg w tych rejonach, jeśli nie zachowamy właściwej pozycji ciała. Podobnie jak w przypadku bólu stóp, należy stawać w lekkim rozkroku, aby zachować równomierne rozłożenie ciężaru ciała, jednocześnie napinając mięśnie ud i pośladków. Warto również spróbować oprzeć jedną nogę na jakimś podwyższeniu. Pozwoli to napiąć mięśnie pośladka i zapobiegnie garbieniu się. Trzeba również korzystać z każdej okazji, aby usiąść, ponieważ wtedy mięśnie się relaksują i rozluźniają. Innymi środkami, by zapewnić swoim nogom ulgę i zlikwidować dolegliwości wynikające z pracy na stojąco jest np. leżenie z nogami opartymi o ścianę lub polewanie nóg chłodnym strumieniem wody. Oczywiście pomaga również masaż i każdy sport, w którym wykorzystujemy nogi. Stare hasło „ruszaj się bo zardzewiejesz” wciąż jest aktualne!

Do góry strony

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

sprawdź szczegóły ico

Strefa saun wejście bez ograniczenia czasowego

sprawdź szczegóły ico

Masaż gorącymi kamieniami

sprawdź szczegóły ico

Konsultacja kosmetologa